LINPRA nariai

LOGO_linpra_naujas_

Kas yra LINPRA?

Asociacija, atstovaujanti Lietuvos inžinerinės pramonės įmonėms

LINPRA siekia, kad įmonės veiktų efektyviau ir parduotų daugiau, o Lietuvos inžinerinė pramonė pasaulyje būtų atpažįstama kaip modernus ir patikimas partneris.

Inžinerinė pramonė – tai sektorius, kurio įmonių apyvarta 2018 m. Lietuvoje pasiekė *4,3 mlrd. eurų (10,3 % daugiau lyginant su 2017 m.) ir yra svarbi visos apdirbamosios pramonės dalis (apdirbamajai pramonei per metus tenka 20–23 proc. šalyje sukuriamo bendrojo vidaus produkto (BVP)). Daugiau nei 70 proc. inžinerinės pramonės produkcijos yra eksportuojama. Eksporto mastas 2018 m. pasiekė *3,2 mlrd. ir išaugo 9,4 % lyginant su 2017 m.

(* Prognozė, remiantis Verslios Lietuvos 2019 m. pradžios skaičiavimais) 

Inžinerinės pramonės vaidmuo kasdieniame žmonių gyvenime itin svarbus ir reikšmingas. Be šios pramonės gaminamų produktų neįmanomas aviacijos, laivybos, telekomunikacijų, informacinių technologijų ir daugelio kitų sričių gyvavimas. Lietuvos įmonėse gaminami inžineriniai produktai reikalingi grožio, automobilių, medicinos industrijoje (pavyzdžiui, magnetinio rezonanso prietaisai, kraujospūdžio matuokliai, laboratorijų diagnostinė įranga), maisto pramonėje (pavyzdžiui, plastikinė tara, pakuotės, pakavimo mašinos), interjero srityje (pavyzdžiui, namų apšvietimas, buitinė technika) ir kitur.

Daugelis dalykų, su kuriais susiduriame kasdien tiek namuose, tiek keliaudami, tiek užsiimdami bet kokia įvairia veikla yra inžinerinės pramonės įmonių darbo sukuriamas rezultatas.